Dobry początek…

Nie ma złego momentu na dobry początek. Zawsze można zacząć od nowa, zawsze można coś zmienić, zawsze można z czegoś zrezygnować i zawsze można zacząć być szczęśliwym. 

Nowy Rok i co dalej.

Stoimy u progu kolejnej zmiany. Już za kilka chwil zostawimy za sobą Stary Rok i powitamy kolejny- 2022. Z refleksją, wdzięcznością, nostalgią, chwilą zadumy. Z uśmiechem, łzą w oku, ciepłem w sercu. Czasami z żalem i rozczarowaniem. Niektórzy z ulgą zostawią za sobą mijające miesiące oczekując, że Nowy Rok przyniesie lepsze dni, inni z niepokojem będą patrzeć w przyszłość. Każdy indywidualnie tak jak czuje, bo dla każdego z nas ten rok znaczył coś innego.

Przychodzi czas na zmianę.

Koniec roku, Nowy Rok, Sylwester, północ i strzelające korki od szampana dla wielu osób są momentem przełomowym i czasem postanowień. Robimy rachunek sumienia, podsumowujemy osiągnięcia, wyciągamy lekcję z porażek. Składamy przed innymi lub sami przed sobą obietnice, wizualizujemy cele i tworzymy plan działania. Wchodzimy w kolejny rok z nadzieją na nowe, lepsze, bardziej satysfakcjonujące. Jesteśmy w końcu zmotywowani do zmiany, znajdujemy siłę i poparcie
w symbolicznej dacie.

A co, jeśli nie robię noworocznych postanowień?

W swojej pracy spotykam bardzo wiele osób i im więcej pracuję z ludźmi, tym bardziej doceniam siłę różnorodności. Powtarzanie, że każdy jest inny i wyjątkowy może i jest wytartym i zużytym frazesem, ale jest twierdzeniem prawdziwym. Nie każdy potrzebuje podsumowań i noworocznych postanowień. Nie każdy musi zmianę zaczynać początkiem roku. W końcu, nie każdy musi chcieć zmiany. Czasami ludzie pytają, czy muszą coś zmieniać, bo inni tak robią. Myślę, że nie, bo dla niektórych osób to co robią i posiadają jest dobre i daje im poczucie szczęścia.

Każdy tak, jak czuje.

Jeśli zatem czujesz, że Nowy Rok jest dobrym momentem na zmianę, to podejmij wyzwanie. Jeśli nie jesteś przekonany, że to właściwy czas, to zdecyduj się na zmianę wtedy, kiedy będziesz gotowy. Nie musisz pierwszego stycznia, nie musisz w poniedziałek, nie musisz w dniu swoich urodzin. Każdy moment jest odpowiedni, jeśli czujesz się z tym dobrze. A jeśli jesteś szczęśliwy w tym miejscu
i momencie życia, w którym jesteś, to pielęgnuj to i utrzymuj. Zmiana nie jest dla wszystkich. Ważne, by czuć się dobrze ze sobą. Nie dla innych, lecz dla siebie. Jest wiele dróg dojścia do tego samego celu. Każdy ma prawo odnaleźć swoją. I zawsze jest czas na dobry początek.