Dziś przesyłam niniejszym wpisem życzenia dla wszystkich Mam. Bycie Mamą to wspaniała przygoda. Bycie pracującą Mamą to podwójne wyzwanie.

Rynek pracy pełen jest różnych kobiet- jedne z nich są świeżo upieczonymi Mamami, inne to Mamy dorosłych już osób. Niektóre panie mają macierzyństwo przed sobą, są też i takie, które nie odgrywają z różnych przyczyn tej życiowej roli. Z uwagi na przypadający dziś Dzień Matki, chciałam poświęcić uwagę czynnym zawodowo Mamom oraz Mamom, które mają chwilową przerwę w pracy. 

Życzę wszystkim pracodawcom otwartości na zatrudnianie pracujących Mam. Drodzy Państwo! Te kobiety są niesamowite, świetnie zorganizowane i naprawdę potrafią godzić pracę z macierzyństwem. 

Drogie Mamy! Życzę Wam nieustającej odwagi i siły by łączyć pracę zawodową i rodzicielskie obowiązki i przyjemności. Nie jest to łatwe zadanie. Wymaga wielu wyrzeczeń, czasami rezygnacji z czasu dla siebie i często bardzo dobrego planu. Jest to jednak wykonalne i daje dużą satysfakcję!

Na koniec coś dla wszystkich Mam, które tymczasowo rezygnują z kariery zawodowej i zostają w domu z maluszkami. Pamiętajcie! To piękny, wspaniały czas, który nigdy nie wraca. Wykorzystajcie dobrze brak pośpiechu i czas, który macie tylko dla siebie i dzieci. Nie obawiajcie się problemów z powrotem do pracy. Nie obawiajcie się, że nie nadrobicie zaległości, że będziecie gorszymi pracownikami. Dacie radę! Musicie tylko w siebie uwierzyć!

Na koniec nostalgiczne zaproszenie do pięknego utworu Abby (z filmu Mamma Mia) o cieniach i blaskach macierzyństwa. Czas zdecydowanie za szybko ucieka.

https://www.youtube.com/watch?v=Qe2m1wxb5_w&t=16s

Źródło grafiki: canva oraz zdjęcia własne